Technologia FDM
Specyfikacja Druku 3D

PLA

POLILAKTYD jest biodegradowalnym bardzo wytrzymałym materiałem wytwarzanym między innymi z mączki kukurydzianej. Jego główną zaletą jest niska kurczliwość. PLA jest zbliżonym materiałem do ABS jednakże jego temperatura topnienia jest minimalnie niższa. Materiał ten idealnie sprawdza się do szybkiego prototypownia oraz nisko seryjnych produkcji.

ABS

Akrylonitrylo-Butadieno-Styren jest materiałem używanym nie tylko w prześle. Służy in do produkcji obudów sprzętu AGD, RTV, elementów wykończeń samochodowych, elementów stolarskich, elementów samochodowych, biżuterii ozdobnej, sprzętów ekstremalnych oraz sportowych, zabawek. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością, jak i niewielkim ciężarem. Jest termo-formowalny, nie przewodzi prądu.

Oferujemy wydruki 3D w technologii FDM

Oferujemy Państwu wydruki w obecnie najbardziej popularnej technologii druku 3D - FDM.

Wydruki wykonujemy z materiałów wcześniej przez nas przetestowanych posiadających najwyższą jakość. Drukujemy z materiałów PLA, ABS, Nylon, Laywood, TPE, PET, HIPS, PVA oraz z materiałów pochodnych. Mimo iż posiadamy możliwość wydruku z różnych materiałów to cieszącym się dużą popularnością jest materiał PLA, który wykorzystywany jest najczęściej do prototypownia jak i mało seryjnych produkcji. Ze względu na wytrzymałość mechaniczną, łatwość obróbki technologia ta posiada szerokie zastosowanie w przemyśle i budowie maszyn. Idealnie nadaje się do pro typowania obudów jak i części ruchomych w robotyce. Na chwilę obecną wydruki w technologii FDM są jednokolorowe, jednakże istnieje możliwość łączenia wydruków dzięki dzięki czemu możemy uzyskać kilka różnokolorowych wydruków składających się w jedną całość. Wydruki w technologii FDM

Pole robocze druku to 200x200x195mm

na którym jesteśmy w stanie wydrukować przedmioty o maksymalnych gabarytach 200x200x195mm w jednym kawałku. Za pomocą techniki łączenia elementów wykonamy większy i bardziej skomplikowany element łączony z kilku wydrukowanych elementów bez utraty sztywności i wytrzymałości całego przedmiotu.

Na stałe posiadamy filamenty PLA oraz ABS

w różnych kolorach, jednakże jeżeli zdarzy się tak, że potrzebny będzie wydruk w innym kolorze, który producent filamentów będzie posiadał w swojej ofercie zamówimy go na potrzeby Twojego druku. Dostawa filamentu trwa zazwyczaj do 2 dni roboczych.

Prototypowanie Drukiem 3D

jest idealnym rozwiązaniem przed wykonaniem form wtryskowych, wykorzystywane jest głównie do wstępnych badań wymiarowych jak i funkcjonalnych pozwalających na szybkie nanoszenie poprawek produktu.

Wypełnienie druku 3D

Wypełnienie Druku 3D FDM - DRUMIK Tomasz Majewski Grudziądz

Warstwy druku 3D

Warstwy Druku 3D FDM - DRUMIK Tomasz Majewski Grudziądz